Koža je tokom života izložena nepovoljnim uticajima iz spoljašnje sredine. Koliko je potrebno negovati tokom zime, leto tj. sunčani i topli dani su takođe izazov za našu kožu. Hidratacija je možemo reći, pored SPF zaštite, najvažniji način da negujemo i zaštitimo kožu lica i tela.
Nepovoljni faktori koji utiču na zdravlje kože:
Unutrašnji faktori:
I ako je odlazak na more veoma povoljan po naše celokupno zdravlje, dugotrajno izlaganje kože slanoj vodi i vrućini pokreće njene odbrambene mehanizme.
Ovakvo izlaganje kože slanoj vodi i suncu aktivira mehanizme gde se voda iz dubljih slojeva šalje u površinski sloj. Ovaj proces je privremen i stvara veći problem kada ta voda koja je dospela u površinski sloj kože krene da isparava. Nakon toga koža ostaje dehidrirana.
Tako suva koža je izuzetno podložna prevremenom starenju i nastanku bora pod uticajem UV zraka.
Izlaganje suncu je agresivan čin. Koža reaguje stvaranjem pigmenata (tamnjenjem) i zadebljanjem. Ova suvoća je prolazna, a uzrokovana je pojačanim gubitkom vode.
Dehidriranoj koži ne nedostaje samo voda već i lipidi, koji su takođe važni za zadržavanje vlažnosti.
Cilj je nahraniti i hidrirati kožu, a u isto vreme smanjiti agresiju i iritacije. Za čišćenje, izbegavajte sapune, umesto njih koristite sindete ili gelove za pranje namenjene samo za lice, obogaćene zaštitnim i hidratantnim sastojcima. Za negu, emolijensi hidriraju i hrane kožu istovremeno osiguravajući celovitost epidermisa, što je važno za pravilno funkcionisanje zaštitne barijere kože. Zbog toga je važno koristiti emolijense svakodnevno.
Hidratacija se odnosi na dovođenje vlage u kožu, tako da neki sastojci koji su korisni za ovo uključuju humektante(privlače vodu iz dubljih slojeva kože u epidermis, uključujući hijaluronsku kiselinu (koja može zadržati 1.000 puta svoje težine u vodi) i glicerin.
Pored glicerina i hijaluronske kiseline, kao vlažeće supstance se koriste i aloja vera, ši buter, urea, niacinamid, vitamin e(alfa tokoferol).
Mezoporacija je terapija unošenja aktivnih sastojaka pomoću aparata tj. mezo bez igle.
Ovom metodom unose se i joni i molekuli kako mali tako i veliki koji prolaze kroz stratum korneum, i za unos se koriste hidrofilne supstance.
U terapiji se koriste gelovi koji sadrže aktivne supstance kao što je hijaluron, kolagen, zeleni čaj, aloja vera, vitamini, peptidi i dr.
Mezoporacija je komforna bezbolna metoda koja se sprovodi jednom nedeljno.
Predstavlja terapiju kiseonikom koja se zasniva na pozitivnom dejstvu medicinskog čistog kiseonika u cilju revitalizacije kože.
Usmeravanjem mlaznica se vrši blagi piling kože, ishranjuju se ćelije kože i poboljšava metabolizam, cirkulacija i hidratacija kože, gde koži pruža podršku u borbi sa slobodnim radikalima. Fantastičan tretman za leto.
Po malo potisnuta i nepravedno zaboravljena beauty procedura. Ultrazvučna tehnologija ima višestruko dejstvo, zagreva tkivo u dubini usled ultrazvučne dijatermije. Biološko dejstvo ultrazvuka izaziva mehaničko,toplotno,hemijsko i neuroreceptorno dejstvo.
Oscilacije dovode do kretanja čestica u tkivu što izaziva mikro masažu tkiva.
Termički efekat predstavlja zagrevanje dubokih tkiva što stimuliše cirkulaciju, ubrzava i poboljšava ishranu tkiva, regeneraciju i metabolizam. Takođe stimuliše aktivnost fibroblasta i sintezu kolagenih vlakana.
Biološki tretmani baziraju se na primeni preparata koji imaju visoku koncentraciju aktivnih supstanci čime se znatno usporava starenje kože.
Biološki tretman podrazumeva čišćenje lica, piling, hranjenje i hidriranje kože.
Pomoću vitaminskih preparata koji se nanose poboljšava se struktura kože, kontroliše se lučenje sebuma, umanjuju se bore, ubrzava metabolizam ćelija i dr. Takođe je dobar za smanjivanje pigmentacije i fleka nastalih nakon akni.
Zahvaljujući visokoj konentraciji voćnih kiselina, peptida, hyalurona… koje se nalaze u ovim koktelima koža se dubinski hidrira, vraća joj se zdrava boja, sjaj i svežina.